Barometr cen oleju napędowego

Barometr cen oleju napędowego

Barometr cen portalu paliwarolnicze.pl – wiesz, kiedy kupować!

Wiedzieć od kogo kupić paliwo – to połowa sukcesu. Wiedzieć również, kiedy kupić – to pełen sukces. Dzięki barometrowi paliwarolnicze.pl wiesz, kiedy odezwać się do dostawcy i zamówić olej, by wykorzystać sytuację na rynku paliw.

Czym jest barometr cenowy?
Barometr to dedykowane narzędzie stworzone przez analityków – specjalistów rynku paliwowego – które pozwala widzieć, jak zachowają się w najbliższym czasie ceny oleju napędowego. Bierzemy pod uwagę notowania międzynarodowe ropy naftowej i paliw, kursy walutowe oraz sytuację na polskim rynku i na tej podstawie dajemy znać, czy kupować, czy jeszcze poczekać.

Jak to działa?
W przypadku zmiany cen, krajowe rafinerie publikują swoje cenniki hurtowe paliw o godz.0:00. Od tego momentu obowiązują nowe cenniki. Barometr aktualizowany jest codziennie, w godzinach porannych, przez analityków rynku paliw portalu e-petrol.pl. Wskazanie barometru odzwierciedla prognozowaną zmianę cennika hurtowego PKN Orlen, wartości zmiany wyrażone są w procentach w odniesieniu do aktualnie obowiązującej ceny hurtowej oleju napędowego.
pr barometr
Czyli na przykład, w poniedziałek barometr wskazuje, czy od wtorku olej napędowy w hurcie będzie drożeć, tanieć czy też ceny niewiele się zmienią. W piątek przed południem prognoza pokazuje przewidywane zmiany cen do poniedziałku włącznie. Z tą wiedzą możesz zdecydować, czy dzwonić do sprzedawcy i już zamawiać dostawę, czy też jeszcze poczekać, by zapłacić mniej.
Barometr pokazuje prognozę w prostej formie obrazkowej, więc od razu, na pierwszy rzut oka, widać, czy będzie taniej czy drożej.

Obszar wskazania barometru podzielony jest na trzy części. Środkowa część odpowiada za prognozowaną zmianę cennika w zakresie do +/- 10 zł za 1000 litrów. Obszar czerwony po prawej, oznacza większe podwyżki prognozowane w kolejnym dniu. Zielony obszar wskazania po lewej, to strefa istotnych obniżek cen oleju napędowego w sprzedaży hurtowej. Maksymalne wskazanie barometru oznacza prognozę zmiany ceny na poziomie +/- 1% w odniesieniu do aktualnie obowiązującej ceny oleju napędowego. Przy aktualnym poziomie cen hurtowych oleju napędowego, wychylenie wskazówki barometru o 1 podziałkę oznacza w praktyce zmianę o około 4 gr brutto za jeden litr paliwa zakupionego w hurcie.

Wykorzystaj w pełni możliwości paliwarolnicze.pl!
Znając, dzięki wyszukiwarce dostawców na paliwarolnicze.pl, firmy z najlepszymi dla Ciebie warunkami dowozu paliwa w Twoim regionie, a do tego wiedząc z barometru cenowego, czy kupować już czy zaczekać jeszcze dzień-dwa, możesz zamówić olej napędowy w takim momencie, by zapłacić jak najmniej!

Barometr cen oleju napędowego

Newsletter

Śledź z nami branżowe aktualności. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.