Brak dostępu do paliw budzi niezadowolenie wśród rolników

Brak dostępu do paliw budzi niezadowolenie wśród rolników

2023-10-11 09:47:38 |
Polityka cenowa Orlenu w ostatnich tygodniach jest tematem, który jest obecny w mediach i rozgrzewa emocje Polaków, bo choć ceny na stacjach płockiego koncernu są niskie, to na takim poziomie są trudności z jego zakupem w sprzedaży hurtowej.
Serwis money.pl przytoczył opinię jednego ze swoich czytelników, który napisał do redakcji zdenerwowany po wizycie na Orlenie w Zgierzu, gdzie na dystrybutorach oleju napędowego była informacja o awarii i takich głosów redakcja dostaje coraz więcej. Zdaniem serwisu sytuacje, z którymi spotykają się Polacy na stacjach pokazują dobitnie do czego może doprowadzić ręcznie sterowanie cenami w kraju. Money.pl zauważa, że dla Zjednoczonej Prawicy problem braku dostępności paliw jest jak gorący kartofel, z którym jeszcze przez tydzień nie ma za bardzo, co zrobić, a sytuacja, szczególnie rolników w najgorętszym okresie jesiennych prac polowych jest bardzo trudna.

Serwis przypomniał też wypowiedź rolnika ze Stowarzyszenia "Oszukana Wieś", który mówił o tym, że w tym roku bardziej skupia się na poszukiwaniach możliwości zatankowania sprzętu rolniczego, niż na pracach polowych.

Więcej o tym jak niskie ceny paliw wpływają na inflację i kiedy czekają nas ponowne podwyżki można przeczytać dziś w serwisie money.pl

Wyższy zwrot akcyzy dla rolników - projekt rozporządzenia

Wyższy zwrot akcyzy dla rolników - projekt rozporządzenia
2023-11-09 09:55:20 | PaliwaRolnicze.pl

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów przewiduje, że rolnicy w 2024 r. dostaną 1,46 zł zwrotu akcyzy od każdego litra oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej.

Nie panika, ale chaos na rynku paliw

Nie panika, ale chaos na rynku paliw
2023-10-16 09:55:28 | PaliwaRolnicze.pl

W ocenie Sławomira Izdebskiego z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych (OPZZRiOR) na rynku wywołano panikę, która nie sprzyja rolnikom, ale też nie ma wpływu na prace polowe w rolnictwie.

Problemy rolników z zaopatrzeniem w paliwa

Problemy rolników z zaopatrzeniem w paliwa
2023-10-04 09:59:03 | PaliwaRolnicze.pl

W jednym z najtrudniejszych momentów w pracach polowych rolnicy muszą mierzyć się z problemami związanymi z możliwością zakupu paliw. Niektórzy przedsiębiorcy rolni mówią, że wstrzymują część prac.

Odpowiedź Orlenu na wystąpienie WIR

Odpowiedź Orlenu na wystąpienie WIR
2023-09-20 09:50:58 | PaliwaRolnicze.pl

Pod koniec ubiegłego miesiąca Wielkopolska Izba Rolnicza (WIR) wystosowała pismo do Ministra Aktywów Państwowych – Jacka Sasina w sprawie problemów, które zgłaszają rolnicy, którzy mają problemy z zaopatrzeniem się w paliwo na rynku hurtowym. Izbie odpowiedziała spółka Orlen Paliwa.

Resort rolnictwa kieruje pismo do MAP w sprawie paliw

Resort rolnictwa kieruje pismo do MAP w sprawie paliw
2023-09-19 09:54:16 | PaliwaRolnicze.pl

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierowało do Ministerstwa Aktywów Państwowych wystąpienie Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie problemów wynikających z ograniczonej dostępności oleju napędowego.

Co z rolnikami, którzy wykorzystali limit zwrotu podatku?

Co z rolnikami, którzy wykorzystali limit zwrotu podatku?
2023-09-13 10:01:00 | PaliwaRolnicze.pl

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych opublikował na swojej stronie internetowej informację w sprawie rolników, którzy w pierwszym naborze wykorzystali w całości limit zwrotu podatku za paliwo rolnicze.